Elhunyt Kányádi Sándor

2018. június 20., címkék: In memoriam, in memoriam, kányádi sándor

Életének 90. évében elhunyt Kányádi Sándor, az erdélyi magyar irodalom egyik legnagyobb alakja. A Kossuth-díjas református költő, író, műfordítót szerda hajnalban érte a halál Budapesten – tájékoztatta a család az MTI-t.

Kányádi Sándor prima primissima

2017. december 02., címkék: kányádi sándor, kitüntetés, prima primissima

Tíz kategóriában, 15. alkalommal vehették át a Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. Köztük volt a Kossuth-díjas református költő, író, műfordító, Kányádi Sándor is.

Kányádi Sándor és a Kaláka a Debreceni Nagykönyvtárban

2010. november 08., címkék: kányádi sándor, debreceni református kollégium

November 10-én Kányádi Sándor és a Kaláka lesz a vendég a Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtárának családi programján.

Az Üzenet újévi számából

2009. december 31., címkék: Határon túl, üzenet, erdélyi egyházkerület, apafi mihály kollégium, ballai zoltán, lőrincz istván, geréb zsolt, somogyi botond, kányádi sándor

Aki megérezte egyszer Isten életadó erejét, őríző hatalmát, nem fél elindulni, nem fél újrakezdeni egy új évet, vagy egy új évtizedet. Milyen csodálatos, hogy a zsoltáríró szeme előtt nem a leselkedő veszedelmek, váratlan akadályok sokasága sejlik fel, hanem kies legelők és a hűsítő forrásvízek előrevetített képe, melyek mind Isten jóságának a jelei – írja újévi cikkében Geréb Zsolt az Erdélyi Református Egyházkerület gyülekezeti lapjának újévi számában. A teológiai professzor újévi gondolatait egészíti ki Kányádi Sándor Új esztendő című verse.